Bezpieczenstwo fizyczne

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Używane są w różnych branżach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko związane ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego stopnia, co mogłoby wywołać do ważnej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest odpowiedź na badanie co zatem stanowi krótka bezpieczeństwa.

Montaż płytek zapewne żyć aktywny albo w wymieszaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki całemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa uzyskuje się ochronę zaworu przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych i środowiska naturalnego.

Płytki są zdecydowanie tańsze niż zawory, odznaczają się krótszą żywotnością, ale wiele osób spośród nich kosztuje.

Płytka bezpieczeństwa pomaga w ten technologia, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w miejscu nacięcia. W końca przerwania w zbiorniku powstaje wolny wybór i nie dochodzi do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym wzięciem zajmują się najpopularniejsze i średnio zaawansowane technologicznie płytki. Są toż modele, które korzystają specjalne nacięcie. Jeżeli tylko dojdzie do niebezpiecznego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to łatwa automatycznie pęka, przez co nie trafia do wybuchu.

Widoczne są również płytki bezpieczeństwa, które są nacinane w tryb laserowy. Mogą posiadać zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w sferze ekologicznej, w motoryzacji itp.