Bezpieczny rower poznan

Oświetlenie rowerowe stanowi nie tylko obowiązkowym wyposażeniem rowerzysty opisanym w Kodeksie o Ruchu Drogowym, ale także dodatkowym zapewnieniem swego bezpieczeństwa, szczególnie w momencie jesienno-zimowym, kiedy dnie stoją się coraz krótsze, i często sprowadza się gęsta mgła. Niżej mamy najodpowiedniejsze oświetlenie rowerowe aktualnie widoczne na lokalnym rynku:

Lampa przednia LED MEGA LIGHT 1200 lumenów – jej najbardziej ciekawa jakością jest drogę ładowania przez USB, dzięki czemu zmniejsza nasze wydatki na kolejne baterie. Także jest wówczas lampa o bardzo silnej mocy błysku. Niestety, poprzez ładowanie na USB nie jesteśmy szansy zmiany baterii w skrajnych warunkach, kiedy nagle wyładuje nam się akumulator. Dodatkową wadą istnieje więcej cena – około 800 zł. Czas błysku nieprzerywanego wynosi 1,5 h, przerywanego natomiast 15 h.
Lampa przednia Cat Eye – lampa ma możliwość ustawienia momentu w czterech trybach: ciągły (czas świecenia będzie miał wtedy 15 h), migający (80 h), pulsujący (70 h) i szybki pulsujący (70 h). Lampa jest ładowana dwoma bateriami, które są dodane do obrotu. Cena Cat Eye wynosi około 45 zł.
Lampa przednia Silky 1 Super – podstawowymi zaletami lampki jest jej bez narzędziowy sposób umieszczania na kierownicy. Dodatkowo producent obiecuje wodoodporność i odpowiednią siłę błysku. Lampa ładowana stanowi samą baterią AA. Jest trzy tryby pracy: stały, pulsujący i stroboskop. Co dobrze, lampkę można wyszukać w kilku wersjach kolorystycznych: czarny, biały, czerwony, żółty i młody. Koszt zakupu to jakiś 30 zł.
Lampa tylna Kross Red Eye – lampa utrzymuje bardzo łatwy poziom oświetlenia więcej w ciemne dni, i dwie diody są w stanie wygenerować światło widoczne nawet z odległości 1 km. Organizowana jest za pomocą plastikowego O-ringu. Sposób zasilania to 1 bateria AAA. Jest dwa tryby pracy: stały i pulsujący. Koszt zakupy stanowi około 30 zł.
Lampa tylna Kross Red Line – dzięki wyjątkowemu rozmieszczeniu, lampa uzyskuje 260 stopni widzialności światła. Montowana, tak jak w przypadku wcześniejszej lampy, za pomocą plastikowego O-ringu. Ładowana jest 2 bateriami AAA. Kolejną wadą jest dodatkowo stosunkowo niska cena lampki: około 36 zł.