Frezowanie cnc 5 osi cena

Głównym celem obróbki ubytkowej jest nadawanie kształtu i wymiaru, a też chropowatości innego sposobie materiałom metalowym za pomocą usuwania nadmiaru materiału, powszechnie nazywanego naddatkiem. Obecnie jedną z niezwykle prostych odmian obróbki ubytkowej jest frezowanie cnc, jakie jest podawane w wielu przedsiębiorstwach.

Ogólnie obróbkę ubytkową możemy wydać na obróbkę skrawaniem oraz obróbkę erozyjną. Do obróbki skrawaniem możemy zaliczyć między innymi obróbkę wiórową. To tylko do ostatniej części możemy zaliczyć między innymi operację nazywaną frezowaniem. Warto wiedzieć, że podczas tej obróbki głownie narzędzie wykonuje ruch obrotowy. Jednakże w współzależności z urządzenia, na którym pracujemy, że się zdarzyć, iż narzędzie może także wykonywać ruch posuwowy. Jednak najczęściej napotyka się, że to dzisiaj ruch posuwowy wykonuje przedmiot obrabiany. Warto pamiętać, iż urządzenie, na jakim odbywamy wspomnianą operację nazywane jest frezarką. Dziś na zbycie jest wiele sposobów frezarek. Możemy zaliczyć do nich frezarki stołowe, a jeszcze frezarki wspornikowe, do jakich należą między innymi: frezarki wspornikowe pionowe i poziome, a ponadto frezarki wspornikowe pionowe posiadające skrętną głowicę wrzecionową. Ponadto wyróżniamy również frezarki promieniowe oraz rewolwerowe, a też nakiełczarki, kopiarki oraz frezarki specjalne.

Kwalifikując się na obróbkę materiału metalowego należy przede każdym dobrać odpowiedni rodzaj obróbki ubytkowej. Stanowi wtedy dużo ważne, ponieważ w relacji od struktury naszego produkty powinniśmy wybrać odpowiednie parametry jego obróbki.