Gabinet psychologiczny a kasa fiskalna 2015

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących kampanię gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w około wszystkich gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze liczący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za pomocą tego urządzenia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w kwestii kas fiskalnych zostało zawarto w działanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą bardzo, a emerytowani lekarze zrezygnują z wykonywania działalności, z względu trudności z obsługą kasy. Zarzuty pokazały się chybione. Sprzedawcy kas posiadają w swojej możliwości zarówno małe, mobilne urządzenia, kiedy i całe przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie wolno też zgodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest delikatna. Przykładem tylko potrafią być pomoce medyczne. Lekarz świadczący usługi ratujące życie, wystarczy, iż na kwocie będzie traktował zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym obowiązkiem jest dopiero wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata wymaga być dokonany przegląd kasy, przez upoważnionego do ostatniego serwisanta.

Według obowiązującego rozporządzenia Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do wprowadzenia kas fiskalnych, Do różnych grup zawodowych stanowiących te narzędzia z ubiegłego roku, bez sensu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Może w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż i utrzymujący usługi na sprawę osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak zapewnia Ministerstwo Finansów jest toż swoisty gotuj na szarpaninę z prostą strefą w handlu także pomocach.

Budzi się pytanie, czyli w latach następnych więcej będzie silna wziąć z ulgi na zakup kasy. Obecnie stanowi ona 700 zł. Że z niej wykorzystać każda osoba, jaka w sezonie zainstalowała kasę oraz prawidłowo powiadomiła o tym urząd skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Lub będzie można wziąć z tej pomocy w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.