Gastronomia y cocina

Płytki bezpieczeństwa są określane także mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Sposób zastosowania jest odpowiedź na pytanie, co wtedy jest ograniczona bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest skierowanie we należyte miejsce za wielkiego ciśnienia, które zachodzi na skutek awarii. Urządzenia potrafią być użytkowane w drugich systemach. Dzielą się między sobą w zależności od rodzaju instalacji i medium. Mogą tworzyć rozmaite typy, inne typy rozwiązań technologicznych, jakie wykorzystano na momencie produkcji. Potrafią być również zrobione z innych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) liczy na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z ubezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, jaki został sporządzony w sukcesie rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa potrafią stanowić indywidualnie dostosowane do rodzaju instalacji czy dania. Wytwarzane są zgodnie z wymogami klienta. Znacznie najogromniejszą renomą bawią się płytki, które stanowią fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii stoi się znacznie mniejsze.

W sprzedaży przydatne są płytki nacinane laserowo, przy zastosowaniu technologii Gi laserowej.

Bardzo przystępne jest wykorzystanie płytek bezpieczeństwa w połączeniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim układzie płytka znaczy dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem lub zniszczeniem, które zapadają w rezultacie działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie łatwy i zawory muszą robić restrykcyjne normy bezpieczeństwa, które są podyktowane przepisami prawa.