Kasa fiskalna katowice

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest faktem bardzo ważnym także dla przedsiębiorcy również dla użytkownika. Ci ważni są obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci dodatkowi powinni za wszystkim razem zabierać ze sobą paragon.

Niestety, większość spośród nas na paragony nie zwraca większej uwagi, co w moc sukcesach może mieć złe konsekwencje. Jak długo powinniśmy trwać takie wydruki z kas fiskalnych zaś w których sytuacjach mogą się one nam przydać?

W wypadku przedsiębiorców sytuacja jest zupełnie prosta. Kopie paragonów powinni oni nosić przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co przecież taki dokument klientowi? Ten mały skrawek papieru w wielu przykładach że zawierać gigantyczne znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy finansowej i znamy, w który system odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy sporo zyskać. Traktuje to przede wszystkim tych formie, w jakich zamierzamy zareklamować kupiony produkt lub podać go a otrzymać nasze pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda od nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O których czasach musimy mieć w chwili, gdy paragon jest nam asystować w budowaniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy związane z nimi możemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, które są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli lub sprzętu RTV. Tu prawo służy nam aż 24 miesiące na znalezienie wady a na zgłoszenie reklamacji. Tak w chwili, skoro nie będziemy mieć paragonu, nasza reklamacja nie zostanie przyjęta. Im ogromniejsza liczba reklamowanego towaru, tymże szersza strata związana z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy to o paragonach, które sprzedawca musi nam dać podczas zakupów. Miejmy oraz o tym, by dokumenty takie przechowywać w dogodny sposób. Możemy stworzyć koperty, w których będziemy zbierać paragony w organizacje chronologicznej, możemy pozostawić na ten przedmiot specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający dokonane przez nas sprawy był noszony tak długo, jak długo że istnieć się podstawą do złożenia reklamacji.