Laguna 3 filtr pylkowy

W moc gałęziach przemysłu mamy do rezygnowania z koniecznością odpylania pyłów, które mają mieszaniny pyłowo-powietrzne wybuchowe. Są wówczas zwykłe procesy związane z zmianą węgla kamiennego, drewna w przemyśle drzewnym, biomasy, pyły organiczne pojawiające się w sektorze spożywczym, pyły leżące w sektorze chemicznym, itp. Atex dust collector, to odpylacz wybuchowy który stał przeprowadzony razem z unijną dyrektywą Atex.

Dla odpylania mieszanek pyłowo-powietrznych wybuchowych liczymy w kolekcji urządzenia oraz pełne instalacje zrobione razem z ważną dyrektywą 94/9WE ATEX. Mogą żyć one stosowane dla odpylania pyłów należących do klasy wybuchowości St1 i St2. Nasze systemy filtracyjne mają kategorie 3D. Kupi więc na dawanie ich w wszelkim pomieszczeniu, jaka stanowi zakwalifikowana do strefy niezagrożonej wybuchem jak ponadto w okolicach 22 zagrożenia wybuchem.

Dla zabezpieczenia urządzeń posiadamy dwie podstawowe metody:

Metoda tłumienia wybuchu Metoda ta używa systemy automatycznie działające na wstęp ciśnienia wybuchowego i duszące w zarodku powstający wybuch. Sposób jest wyposażony w czujniki ciśnienia, które wykrywają powstający wybuch, mówi go do centrali, która z zmiany rozpoczyna uruchamianie zawory butli ze środkiem gaszącym. Czas reakcji systemu od wykrycia wybuchu do jego zniesienia to zaledwie około 60 ms. Bardzo duże stłumienie powstającej eksplozji zapobiega wytworzeniu wysokiego ciśnienia niszczącego.

Metoda odciążania wybuchu Zmniejsza się ona do wykorzystania wszelkiego rodzaju membran lub paneli dekompresyjnych, które wprowadzają ciśnienie wybuchu z ochranianego urządzenia na zewnątrz. Tym zabiegiem, ciśnienie jakie panuje w ochranianym urządzeniu zostanie zmniejszone do ceny niebędącej zagrożenia. Używamy innego sposobu wykonania techniczne membran: okrągłe lub prostokątne, płaskie lub wypukłe, urządzone w czujnik zerwania bądź nie, stworzone ze zwykli węglowej lub kwasoodpornej. Z opinie na rozmiar płomienia wybuchu wyprowadzonego na zewnątrz, niezbędne jest pasowanie strefy trudnej w dziedzinie obok membrany.

Dodatkowo, wykorzystywanie wyznaczonych stref zagrożenia wybuchem w obrębie konkretnej instalacji, każde jej racji i składniki są łączone w taki metoda, by one też nie były przyczyną powstania źródła zapłonu pyłów.