Nerwice i psychozy u dzieci

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym tematem w nowoczesnych czasach. Wynika to ze naprawy naszego myślenia. Już wszyscy żyjemy szybko i często brakuje nam czasu na urlop, sen i regenerację. I gdy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i serca. Może żyć również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet małe objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie rzecz spośród tego, że ich reakcje ciała nie mają dość sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle kojarzą się z nowymi fobiami. Chory boi się pewnych rzeczy, a jego ciało reaguje więc w "dziwny" i inny sposób. Prowadzi temu zabieg motywacji, energie do podejmowania, spadek samopoczucie oraz ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie źli często zarzucają się na fakty ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą technologią w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze wyniki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można zapomnieć "błędne koło". Pacjent wraz z psychiatrą analizuje po kolei inne sytuacje z wszystkiego życia, podczas których korzystał objawy nerwicy. Dzięki temu oddala się jego stres i chory oswaja się z pewnymi sprawami. W pewnych przypadkach potrzebne istnieje zarówno leczenie farmakologiczne. A same leki wcale nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w połączeniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre produkty.