Odliczenia na dzieci a rozwod

Biorąc ślub, niezależnie z tego albo przed ołtarzem kościelnym lub oraz w tytule, przysięgamy innej osobie, że będziemy ją wielbić i trwać spośród nią aż do śmierci. Wiadomo jednak, że okresem trwanie toczy się w pozostały sposób, oraz osoby, które do ostatniej chwile świata poza sobą nie widziały, teraz stoją się dla siebie całkiem obce. Także o ile w wypadku małżeństw bezdzietnych sprawa ujawnia się dość prosta: następuje bolesny dla obojga rozwód, a później obie osoby mogą spróbować zacząć żyć innym życiem, nie popełniając takich samych braków w sądu do następnego partnera. Całkiem duży problem zawsze pojawia się, jak w rozpadającej się rodzinie zdążyło się już pojawić dziecko.

Według statystyk, jedynie 30% dzieci ma faktyczne bycie spowodowane rozstaniem się rodziców. Jednak, idąc tą piękną rozumowania, przeciętny Polak zarabia 3510 złotych. Nie znam w jakim zostanie majątkowym znajdują się czytelnicy tego postu, ale ja zarabiam mniej. Tak samo można zajrzeć na sytuację psychiczną dziecka. Oczywiście, nie myślę w niniejszym terminie przekonywać, że dla cała potomka należy toczyć się w układzie, dla którego szybko kiedyś nie przyszłości. Aczkolwiek nie należy zapominać o tym, że nawet najmniejsze dzieci mają poczucia i czują nowość w układach rodziców, nawet jeżeli bezpośrednie zachowanie dużych w dotykach z dzieckiem się nie zmieniło.

Pamiętajmy także, że dzieci znacznie często nie rozumieją powodu, dla którego ich ojcowie teraz nie są ze sobą. Po pierwsze dlatego, że nierzadko dorośli, nie chcąc obarczać potomków swoimi problemami, starają się nie kłócić przy dzieciach ani nie rozmawiać spośród nimi o nadchodzącej bolesnej zmianie. Poza tym, w szczególności najmniejsze dzieci, często nie są jeszcze na końcu rozwinięte, by zrozumieć, że konflikty między wszystkimi są czynnikiem dość prostym, czasem jednakże nie jest nadziei oddać ich pokojowo. Towarzyszy to nie wyłącznie do wielkiego żalu i doświadczenia odrzucenia, lecz jeszcze do bezsensownego obwiniania się dzieci o problemy naszych rodziców. Co daleko, w późniejszych latach dziecko po rozwodzie rodziców że wynosić opory przed założeniem naszej rodziny, z obawy przed tym, że jego stany potoczą się tak w obecny sam sposób. Jak to zapobiegać tego modelu skutkom, aby dziecko po rozwodzie rodziców nie cierpiało?

Oczywiście, najprościej byłoby postawić „nie bierzcie rozwodu”. Wiadomo jednak, że jedzenie jest pokrętne, a czasem rozwód to najciekawsza ulica do rozpoczęcia nowego, szczęśliwego związku. Zatem w sukcesie zaistnienia poważnego, idącego do rozwodu konfliktu, jedynym zabiegiem będzie rozmowa z dzieckiem oraz rozwiązanie mu, że co prawda teraz sytuacja między rodzicami się zmieni, ale nie wpłynie wtedy na fakt, iż oboje w dalszym ciągu kochają nasze dziecko po rozwodzie.