Pistacja sluszna pistacia vera uprawa dodatkowo konserwacja

posnet bingo

Obróbka

Pistacja poważna istnieje wariantem spośród rodziny nanerczowatych, istnieje podręcznikowym substratem roślinności powierzchni śródziemnomorskiej. Strefa aktualna przedstawia się się dusznym latkiem z niepewnymi nawałnicami, w kompozycie spośród czym latem uczęszcza drzewko sprzyjać na podworcu w planecie alkalicznej, jaskrawej gwoli owego regionu. Podczas stopnia mroźnego dodatkowo jesiennego, roślinę przystaje magazynować w umieszczeniu, w jakim ciepłota nie pada wobec -6 umiarów Celsjusza. Przylega jeszcze myśleć, żeby zakwaterowanie w którym roślina będzie zimować troskliwie wywietrzyć, albowiem umieją pojawiać się bogate glonowce tudzież pleśnie. Na nok potrzeba wskrzesić o teraźniejszym, iż drewna również bzy szaleją tworzyć przerwę, wiec im godniejszą misę istniejesz w goszczenie zaoferować niepublicznej roślinie, tym obiecująco.

Uprawa

Skrapiając pistację, uczestniczy spośród zawiązku zaczekać, aż gospodarka krztynę przeschnie. Przyjdzie tymczasem wierzyć, żeby głowa korzeniowa wykluczone diametralnie nie sucha. Pistacja nie odpuści owi także zastygłej w doniczki starki. Użyźniać przynależy od zarodku postępie posuwów do jesieni, odświeżając nawożenie co 2 do 4 tygodni. Kompostowanie w zimie istnieje skandaliczne.

Wykorzystanie

Pistacja taktownie doświadczy się jak częste drzewko doniczkowe, a dodatkowo jak bonsai (przylega naonczas idealnie ją urobić, oraz w dojrzalszym czasie nie podaruje się ujść drutowania). Orzechy pistacjowe są smakowite, i czasami przydzielają się do przetworzenia.