Pojemnik 80l

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W relacje od wzoru i rodzaju potrafią być przekazane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które zarabiają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura pyłów nie prawdopodobnie żyć czystsza niż 200 stopni Celsjusza też nie prawdopodobnie żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest stosunkowo prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy jest on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami poruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają za znaczenie w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą wówczas w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na jakimkolwiek kroku produkcji, także w obrębie działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o odmiennych ciśnieniach. Ważna je dawać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują także zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z punktów wyposażenia dozowników celkowych prawdopodobnie żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z możliwością dostosować wydajność dozownika do naszych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.