Program ksiegowy optima download

System erp to inaczej planowanie zasobów przedsiębiorstwa. Wykorzystując systemy informatyczne wspomaga wszystkie szczeble zarządzania przedsiębiorstwem. Systemy ERP są następcą systemów MRP II. Erp dzielą się na modułowe i zintegrowane. Kluczowym elementem poszczególnych składników jest zgodna podstawa danych. Moduły te wynikają innych obszarów: magazynowanie, planowanie produkcji, księgowość, zaopatrzenie, sprzedaż, płace, kadry, śledzenie realizowanych dostaw. Planem obowiązującym w oparciu o sposób erp jest Optima. W niezwykły sposób kojarzy ze sobą poszczególne procesy przebiegające w spółce. Moduły widoczne są w będących kategoriach:

– Optima Handel pozwala działowi logistyki na posiadanie z wiedzy z obszaru działu magazynu (kartoteki, stan magazynu, dostępna powierzchnia) oraz działu produkcyjnego śledząc zapotrzebowanie materiałowe. Zezwala na zarządzanie magazynem i dawanie dokumentów handlowych i magazynowych jak przyjęcia zewnętrzne, wewnętrzne. W gwałtowny sposób umożliwia inwentaryzację dostępnych towarów,
– Optima Płace oraz Kadry Plus zalecane jest niezadowalającym i niewielkim firmom, dzięki systematycznym aktualizacjom prawnym, kupi na wykonywanie rachunków razem z obecnymi ustawami. Moduł umożliwia generowanie licznych dokumentów, jak zestawienia urlopowe, ewidencje, wykresy, umowy i dodatki do umów. Pozwala dokonywać kosmetyki do list płacowych, rozliczać wszystkie ludzie umów cywilno prawnych i tworzenie deklaracji dla PFRON,
– ERP Optima moduł Biuro Rachunkowe dedykowane jest kobietom prowadzącym biura rachunkowe. Oprogramowanie dodaje się do usprawnienia prac biur rachunkowych, doradców podatkowych. Moduł rachunkowy istnieje w całości zintegrowany z programem Comarch ERP Optima.

Wdrożone systemy erp serwis są elastyczne, ich dysponowanie upraszczają procedury niezbędne w spółce, pozwolą na zachowanie czasu, minimalizują prawdopodobieństwo pomyłek. W projekcie bliższego nauczenia się z funkcjonowaniem danego programu warto pobrać wersję demo otwartą na ścianie internetowej.