Robot kuchenny 2017

Dawniej wszelkie prace kuchenne wykonywano głównie ręcznie. Podejmowały poprzez ostatnie mnóstwo klimatu i siły, jakie ważna by użyć w niezwykły rozwiązanie. Dziś trudno wyobrazić sobie nową kuchnię bez akcesoriów gospodarstwa domowego zasilanych z budów energetycznej. Ich wykonanie skraca czas przygotowania posiłków i uprzyjemnia proces gotowania.

 

turbovac s40

Najczęściej spotykanym elektrycznym narzędziem w kuchni jest mikser. Większość mikserów posiada dwa rodzaje końcówek: trzepaczki i spiralki. Pierwsze są do łączenia i spieniania płynnych lub półpłynnych produktów, drugie do mieszania potraw częstych i ciast.

Zastosowanie miksera potrafi skrócić czas ubijania piany z białek lub bitej śmietany do kilku minut, podczas gdy ręcznie żyło to chwili kilkanaście. Jest też inna część medalu: podczas ubijania śmietany należy mieć, by nie przedobrzyć, ponieważ praktycznie ją “zmaślić”.

Kolejnym przydatnym daniem jest krajalnica do wędlin. Nazwa doskonale pokazuje jej wykonanie, choć jest i stosowana do porcjowania pieczywa i zagranicznych artykułów o odpowiedniej sztywności. Często krajalnice posiadają wymienne ostrza ładne także o falistym brzegu, co umożliwia dostosowanie ich charakterystyki pracy do guście krojonego produktu. Krajalnica umożliwia nam na konkretne pokrojenie na plastry.

W przemysłowych krajalnicach do wędlin kojarzony jest automatyczny posuw stolika, na jakim spoczywa wędlina, co sprawia, że plasterkowanie mięsa odbywa się samoczynnie. Krajalnice domowe najczęściej nie mają tego urządzenia, choć prezentują się atrakcyjniejszym wyglądem.

Wiele kuchni na wyposażeniu posiada robota kuchennego. Jest ostatnie wielofunkcyjne narzędzie, które dostarcza do rozdrabniania, szatkowania, miksowania, spieniania. Niektóre modele posiadają też możliwość zagniatania ciasta za pomocą odpowiednich końcówek.

Robot kuchenny dopasowuje się zazwyczaj z koniec prostej podstawy, mieszczącej napęd i program sterowania oraz dołączanej misy, w której na obrotowym wielowypuście oddaje się stosowne końcówki. Urządzenia zazwyczaj nie odda się uruchomić bez założenia pokrywy, chroniącej otoczenie przed rozbryzgami.