Robot kuchenny i blender

Świat jest idealny drugich typów, z drugimi charakterystykami, umiejętnościami czy osobami zaś w całej wadze dzięki temu, wszystko jakoś się zazębia i przynosimy radę funkcjonować w współczesnej znacznie skomplikowanej maszynie, którą jest życie.

Wyobraźmy sobie sytuację, jak ludzie są inteligentni i analityczni jak Einstein. Wprawdzie kierowane byłyby niezwykle interesujące dyskusje, prawa bycia wszechświata zostałyby bardzo łatwo rozgryzione, ale może wszyscy szybko skończyli z głodu. Niestety byłoby bowiem piekarzy, mleczarzy czy sklepikarzy.

Taka różnorodność typów jest oczekiwana i wszystkiemu pozwala znaleźć własne znaczenie na tej planecie. Tak jak nie każdy że żyć światowej sławy sportowcem, właściwie nie każdy zapewne być biznesmenem, który założy polską spółkę także nie tworzy w współczesnym nic złego. Niektórzy mają zdolność do hazardu, niektórzy mają pasję do biznesu dodatkowo nie należy dzielić zatrudnionych na atrakcyjniejszych oraz słabszych ale ze względu na zawód, który tworzą.

Wszystko się zazębia i żadna jednostka nie istniała w stanie funkcjonować, gdy nie ludzie wokół niej, pracujący z pozoru banalne czynności. Weźmy pod lupę np. dyrektora firmy. Nie wykorzystał rano energii po wypiciu kawy i zjedzeniu śniadania, gdyby wcześniej ktoś nie zebrał ziaren kawy, nie wyhodował kur, nie przerobił produktów, nie dał ich do hipermarketów i nie sprzedał. Niestety byłby w mieszkanie wydajnie prowadzić przedsiębiorstwa, gdyby człowiek nie ułatwił mu działania wymyślając program do zakładania firmy czy aparat do zarządzania zasobami ludzkimi. Nie odpocząłby także w komforcie po dniu dużym wyzwań, gdyby wcześniej stolarz nie obrobił drewna na potrzeby skonstruowania wygodnego łóżka.

Toż dużo prosty przykład, ale tak pokazuje, jak dużo każdy z nas jest związany od tamtych i dużo wysokim nietaktem jest deprecjonowanie drugich postaci ze powodu na jej status społeczny. A należy pamiętać, że fortuna kołem się rozwija a wszystko w samej chwili może ulec zmianie. Stąd także wszyscy powinniśmy dawać siebie nawzajem dużym wpływem.