Starania o ciaze endometrioza

W punkcie, kiedy staramy się z swym partnerem o dziecko, każdy dzień jest trudnym oczekiwaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, by jak już powiadomić rodzinę oraz znajomych o rychłym powiększeniu się rodziny. A często zdarza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na wszelkie zasadzie działają testy ciążowe widoczne w aptece. Ich funkcjonowanie jest bowiem bardzo naturalne. Liczy na wykryciu hormony HCG (robionego w wypadku wejścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo oszczędne w eksploatacji i dodatkowo bardzo czułe, dlatego należy je przyjmować zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak toż jak jakichś nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych dodatkowo nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy bo jego prace potrafią być zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na efekt testu ciążowego nie właśnie jego dobre wykonanie oraz odczekany okres od momentu ewentualnego zapłodnienia. Istotne są również choroby kobiety, przyjmowane przez nią leki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i biorące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w form powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bo w ich przypadku test może wykazywać ciążę, do której właśnie szczerze nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego spowodowaniu, wyszedł ujemny. Że to świadczyć, że przybyło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ że istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie ważna znaleźć ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym czerpać pełniejszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy myśleć o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne także dla większej swobodzie należy udać się do specjalisty i stworzyć dodatkowe badania. Chociaż w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie i na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą wstąpić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.