Stosunki miedzynarodowe w latach 20

Kontakty międzynarodowe są niezwykle popularne w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w częściach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, i nie po kilku miesiącach, kiedy więc było wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i związać się bezpośrednio. Droga na nowy kraniec świata nie zajmuje już lat, ale wystarczy tylko parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki także dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele innych ofercie współpracy. Wyjazdy zagraniczne były się silniejsze i tańsze, oraz co wewnątrz tym idzie - i wiele częstsze. Obecnie bez problemu można otrzymać się na indywidualny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie nowa kultura oraz nowe obyczaje. Wystarczy bilet na samolot także bogata wylądować w Azji, w Afryce lub na dalekiej wyspie. Wymienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po dokonaniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Grupy Europejskiej i każdy jej obywatel może swobodnie podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, jaka zamierza kupić nowe rynki zagraniczne, wiele zyska na zatrudnieniu odpowiedniego pośrednika, który dobrze przedstawi proponowaną ofertę. Bardzo szczegółowe są w współczesnym przypadku tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może podbić rynki międzynarodowe, bezpośrednio trafiając do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w własnej fabryce przebiegnie znacznie dobrze w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać i spotkania polityczne na szczeblu międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To przydatne w znacznych negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zdecydować na osiągnięciu transakcji.