Stosunki miedzynarodowe wos sprawdzian

Kontakty międzynarodowe są niezwykle modne w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w sferach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, i nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, oraz nie po kilku miesiącach, jak więc było wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Podróż na przeciwległy kraniec świata nie zajmuje już lat, ale wystarczy tylko kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki także dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się dużo innych propozycje współpracy. Wyjazdy zagraniczne były się bliższe i popularniejsze, oraz co za tym idzie - także bardzo częstsze. Obecnie bez problemu można pobrać się na drugi kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie nowa cywilizacja także pozostałe obyczaje. Wystarczy bilet na samolot a można wylądować w Azji, w Afryce czyli na tropikalnej wyspie. Wymienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po utworzeniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Grupie Europejskiej a wszystek jej człowiek może swobodnie podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają odpowiedniego przygotowania. Firma, jaka pragnie zdobyć nowe rynki zagraniczne, wiele weźmie na utrzymaniu odpowiedniego pośrednika, który dobrze przedstawi proponowaną ofertę. Niezwykle rozsądne są w tym sukcesu tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może podbić rynki międzynarodowe, bezpośrednio wchodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w polskiej fabryce przebiegnie znacznie łatwo w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać i spotkania polityczne na etapie międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To pomocne w ogromnych negocjacjach, gdzie czasem drobne elementy mogą zaważyć na powodzeniu transakcji.