System gastronomiczny gastro pos

Systemy POS z angielskiego Point of Sale to oprogramowanie sprzedażowe, potrzebne w jakimś sklepie, punkcie usługowym czy restauracji. Co prawda, rozwiązania finansowe tego rodzaju biznesów bywają bardzo bogate, choć na szczęście niewielki budżet bynajmniej nie musi być zapory przed wgraniem takiego rozwiązania. Wiele rewelacyjnych narzędzi jest bowiem tanich w sieci – a to w zupełności za darmo. Oto kilka z bezpłatnych programów, opensource’owych systemów POS.

Przedstawione poniżej systemy POS doskonalone są w zasadzie Open Source – a zatem są szeroki kod źródłowy, dzięki jakiemu korzystamy nadzieja poprawiać je we naturalnym rozmiarze i zmieniać do własnych potrzeb. Co ważne, umożliwia dopasowanie oprogramowania do procesów biznesowych, jakie wchodzą w spółce, oraz nie odwrotnie.
Open Source Point of Sale
Webowe oprogramowanie POS kupi na gromadzenie i przetwarzanie danej o klientach, sprzedaży, dostawach i pracownikach, dzięki czemu daleko dokładnie sprawdzi się w niższych i małych sklepach oraz punktach handlowych. Zajmuje on bliski interfejs a bardzo wydajny moduł do raportów. Niestety, jako sposób internetowy, wsparcie Open Source Point of Sale dla urządzeń, takich jak kasy czy drukarki fiskalne, stanowi wysoce małe.
Floreant POS
Floreant POS to jedne z prawdziwszych oprogramowań Point of Sale dla restauracji, jadłodajni, kawiarni lub punktu garmażeryjnego. Dzięki wysokiej grupie użytkowników też możliwości korzystania komercyjnego wsparcia technicznego jego autorów, Floreant POS stanowi całkowicie profesjonalne narzędzie dla wszystkiego biznesu gastronomicznego – bez względu na jego mocy. Zaletami organizmu są m.in. intuicyjny interfejs użytkownika, w całkowicie dostosowane menu restauracji, wsparcie dla przyszłych urządzeń, takich jak drukarka rachunków, kasa fiskalna, drukarka fiskalna, drukarka kuchenna, a dodatkowo nieograniczone możliwości konfiguracyjne i raportujące.
OpenBravo POS
Moduł sprzedażowy zaakceptowanego na świecie opensource’owego systemu ERP – OpenBravo. Odznacza się on prawdziwymi szansami konfiguracyjnymi i uniwersalnością. OpenBravo POS wspiera wiele urządzeń granych w handlu: czytniki kodów kreskowych, kasy fiskalne, także dużo innych urządzeń.