System informacyjny firmy

Wiele własnych firm specjalizuje się w sprzedaży i dodawaniu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od charakteru prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla małego lokalu, jak również dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą różnić się między sobą w zależności lub przechodzimy do podejmowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, a może z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii bawią się coraz większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z elementem gastronomicznym który nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest system POS. W wielkich miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak a takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy są znacznie problemów gastronomicznych na terenie całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Jest on właśnie skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i praktyka na prostych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, albo stanowi toż pewna restauracja, czy i sieć restauracji.

Na ostatnim okresie celowo nie podamy firmy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do danego klienci. Przyjmijmy, że wyjście jest wsparte na zintegrowanym systemie, który pozwoli zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i pełne zarządzanie gospodarką magazynową. W relacje od prac program może współpracować z terminalem dotykowym, a zarówno z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy małej czyli na poszczególnym zdaniu, używając standardowy sprzęt PC.