Szkola jezykowa a obowiazek kasy fiskalnej

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest jakiś przedsiębiorca, który prowadzi usługi lub dokonuje sprzedaży na sprawa osób fizycznych i rolników liczących się na bazie ryczałtu. Do tyłu 2016 roku podatnicy mogą też czerpać z pewnych przywilejów podatkowych, bez konieczności nabywania kas fiskalnych.

 

Gdy nie ma celu posiadania kasy.
Drinkiem z przepisów, który obowiązuje do końca 2016 roku, jest przepis mówiący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zakupy w minionym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W wypadku firm, które podjęły energia w toku trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do wielkości miesięcy prowadzenia prac w danym roku.

Kasa fiskalna – kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży.
W latach 2015 – 2016 w zestawie przedsiębiorstw, jakie muszą wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie zaczynają naszych usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę fiskalną w toku 2 miesięcy po przekroczeniu tego zakresu. Ten sam cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy oferują bilety na kursy pasażerskie z perspektywą opłacenia ich w inny polityka niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy liczyli się na zasadzie faktur za wykonane usługi na pracę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili dobrze niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż bezwzględnie wymaga być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników i tychże silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, produktów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.