Szkolenia dla pracownikow socjalnych

W sukcesie, gdy korzystamy z leczenia szpitalnego za granicą, albo zwyczajnie - gdy mamy spośród usług lekarza, jaki nie znaczy w ojczystym języku, zaś w późniejszym czasie dokumentacja medyczna jest nam niezbędna przy dalszym leczeniu w następującym kraju, warto zdać się o przetłumaczenie tekstu przez lekarza.

Osoby pasjonujące się tłumaczeniami medycznymi w Stolicy posiadają, najczęściej, wykształcenie medyczne - są czynnymi lekarzami, osobami, które odbyły uczelnie na torach związanych z farmacją, biologią, chemią. Posiadają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają wysoką naukę języka. Często są native speakerami, bądź wykonywały staż za granicą. Są odpowiednie przygotowanie: także z ściany językowej, kiedy plus są w kształcie zweryfikować merytorykę danego tekstu.

Ważna istnieje ponad weryfikacja tekstu przez tłumacza przysięgłego, który nanosi ewentualne poprawki, sprawdza czy wpis posiada wysoką klasę oraz - co najistotniejsze - nadaje mocy urzędowej swoją pieczęcią.

Dokumenty medyczne, jakie się najczęściej tłumaczy to historia choroby pacjenta, wypis ze szpitala, wyniki badań, skierowania na poszukiwania, zwolnienia lekarskie, orzeczenia o stopniu niepełnosprawności,historia leczenia - jeżeli staramy się o odszkodowanie przy wypadku zagranicznym.

Tłumaczenie medyczne to również tłumaczenie artykułów naukowych, podręczników dla studentów medycyny, książek popularno-naukowych mówiących o medycynie, filmów promocyjnych zawierających specjalistyczne słownictwo, prezentacji multimedialnych, lub nawet katalogów w jakich są wymienione instrumenty medyczne.

Najpopularniejsze języki z jakich się wpływa to oczywiście angielski, niemiecki, francuski oraz rosyjski. Wąska specjalizacja bawi się takimi językami jak duński, japoński, chiński, turecki, języki niderlandzkie, język szwedzki, norweski. Przy małej pracy tym chętniej ma się z porad native speakera.