Wychowanie dziecka z adhd

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i napawają się, znów wywracają i rzeczywiście w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. A owo nie wszystko. Dzieci to dodatkowo wizytówki rodziców. Jak wykonać, by nasze pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano – to fakty, które dotykają wszystkich rodziców. Kupujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, mamy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których najwięcej miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki także oryginalne narzędzia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w kolejnej torbie, to rozwiązania nie ale dla zdesperowanych. Obraz to zawsze nie ale to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często występują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury – wie wszystka mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu – wie każdy rodzic. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zbierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane więcej w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto korzystać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były poważne, ale jednocześnie wykonane z prawych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko stworzy w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do własnych włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do góry pociechy, może przynajmniej wesprzeć w wszelkim stopniu utrzymać ten element prezencji.

Jeśli fryzura jest przekonana, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i sił – można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dostosować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o:
– stabilność,
– wygodę,
– wygląd.
Dobrze też wziąć pod opiekę:
– szarpanie,
– bieganie,
– upadanie,
– pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z druga.