Zimne napoje meksykanskie

https://www.grupa-wolff.eu/oferta/ceag-ab-05-led-ex-atex/

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie sprawdzają się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy same kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można odnaleźć wiele wzorów na świeże napoje tego modelu. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, jednak warto nauczyć się czynić je jedynemu. Jest toż nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale te większe. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy wpadną z wizytą w pewien upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, jest obecny o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zdobyć o wszystkiej porze roku, nie tylko latem, a mleko to czynnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najpopularniejszych owoców na zbytu. Otrzymany napój jest lekki, piękny i pożywny - ale każdy gęsty koktajl można mówić jako samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym sposobem napoju stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w momencie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i widoczne na jakimkolwiek stoisku. Świetnym rozwiązaniem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta niesamowita kompozycja będzie przyjaznym doznaniem dla swoich kubków smakowych.

Tak można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! Oraz że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. I co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne materiały to dalej nie wszystko. Trzeba mieć odpowiedni sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z czystej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu istnieje mnóstwo takich materiałów i warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który tak zaspokoi nasze zaufania oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który przyda się nie właśnie do deserów owocowych, ale również na przykład do wykonywania mrożonej kawy.